Склад кафедри

Кафедра ДТСЛК

В 2003 році з ініціативи ректорату університету та особисто декана факультету технічного сервісу проф.. Науменко О.А. було ухвалене рішення про відкриття нової спеціальності машинобудівного напрямку - обладнання лісового комплексу.

Перший набір студентів за цією спеціальністю відбувся в 2003 році; а наприкінці 2003 р. була створена кафедра обладнання лісового комплексу. Значну допомогу в цьому надали колективи кафедри ремонту машин і кафедри механізації тваринницьких ферм під керівництвом, відповідно, професора Сідашенко А.І. та професора Бойко І.Г. Завідувачем кафедри був призначений доцент Овсянніиков С.І.; Першими викладачами кафедри були ст. науковий співробітник докт. біол. наук Бадалов П.П., канд. с.-г. наук Чаплигін Є.М., Курпік В.В.

В 2006 році відбувся перший випуск спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу», а в 2008 році розпочалось навчання студентів за спеціальністю «Технологія деревообробки».

В 2006 році кафедра ініціювала проведення Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу». З часом тематика олімпіади розширилась, до її проведення долучились і майбутні деревообробники. Наказами Міністерства освіти і науки України ХНТУСГ багаторазово призначався базовим закладом з проведення ІІ етапу таких олімпіад.

Навчально-дослідницька лабораторія деревооброблювальних технологій кафедри оснащена сучасними деревообробними верстатами. На оглядовій площадці представлені зразки лісогосподарських машин. Також кафедра оснащена міні-технікою (мотоблоки з відповідним оснащенням) і бензомоторним інструментом.

В комп'ютерному класі здійснюється навчання роботі з системами автоматизованого проектування та технологічної підготовки виробництва.

Кафедра співпрацює з багатьма установами та підприємствами, серед яких – Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, ТОВ «Центр «Технології деревообробки», ВКІ «Лана».

Окрім екскурсій на виробничі підприємства, надзвичайно пізнавальними є й екскурсії на профільні виставки, зокрема – виставку LISDEREVMASH (м. Київ). В 2017 р. відбулась поїздка на Міжнародну галузеву виставку Ligna-2017 (м. Ганновер, Німеччина) та завод Wood-Mizer (м. Коло, Польща).

Вже традиційними стали й експедиції з дерев’яного домобудування Прикарпаття та Закарпаття, під час яких студенти мають змогу спостерігати спорудження будівель за різними технологіями, побувати на підприємствах з виготовлення елементів будівель, ознайомитись з самобутньою культурою краю та помилуватися чудовими краєвидами Карпат.

Численні закордонні зв’язки університету дають студентам змогу проходити стажування та практику в країнах Європи, США, Канаді, Австралії..

Наполеглива робота викладачів кафедри здобула належну оцінку. Доцент Чаплигін Є.М. і ст. викладач Сагайдачна Т.М. нагороджені Почесними знаками «Відмінник освіти» і Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, а доцент Шевченко С.А. - Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

В 2015 році кафедру очолив доцент Автухов А.К., а з грудня 2016 року завідувачем кафедри є канд. екон. наук, член-кореспондент Академії економічних наук України Суска А.А.

В 2016 - 2017 роках на кафедрі розпочалось навчання студентів за спеціальностями «Лісове господарство» та «Будівництво та цивільна інженерія».

З 2016 року конференції, які проводяться кафедрою, відбуваються із застосуванням Internet-технологій. Видаються тематичні Вісники ХНТУСГ ім. П.Василенка «Деревооброблювальні технології та системотехніка лісового комплексу».

Основні напрямки наукової роботи кафедри: лісова меліорація, економічні моделі розвитку підприємств лісового господарства та оцінка економічного потенціалу використання лісових ресурсів, озеленення урбанізованих територій, технологія лісопиляння, будівельні композиційні матеріали із використанням деревини, тертя та зношування в машинах, технічне діагностування машин.

 

 

Склад кафедри

1

 

Анастасія Анатоліївна Суска

доктор економічних наук,

член-кореспондент Академії економічних наук України,

завідувач кафедри деревооброблювальних технологій та

системотехніки лісового комплексу

Коло наукових інтересів - економічні моделі розвитку підприємств лісового господарства та оцінка соціально-екологічного потенціалу лісових ресурсів.

2

 

Гладун Григорій Борисович

доктор сільськогосподарських наук, професор

Автор більше 200 наукових робіт (в фахових виданнях України та міжнародних).

Коло наукових інтересів – агролісомеліорація і захисне лісорозведення, моделювання оптимальної захисної лісистості агроландшафтів рівнинної частини України, удосконалення нормативно-правової бази сучасної агролісомеліорації, еталонні захисні лісові насадження.

3

 

Градиський Юрій Олександрович

кандидат технічних наук, доцент.

Автор більше 100 наукових робіт (в фахових виданнях України та міжнародних), з них 28 – монографії, підручники та навчальні посібники.

Коло наукових інтересів – зносостійкість конструкційних матеріалів, технологічні прийоми підвищення зносостійкості та витривалості трібосистем.

4

 

Шевченко Сергій Анатолійович

кандидат технічних наук, доцент.

Автор більше 100 наукових робіт (в фахових виданнях України та міжнародних)

З 2017 р. входить до складу науково-методичної комісії «Деревообробні та меблеві технології» сектору вищої освіти науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

Коло наукових інтересів - технологія лісопильно-деревообробних виробництв, неруйнівний контроль, експлуатація машин за станом.

5

 

Соколенко Уляна Михайлівна

кандидат біологічних наук, доцент.

Автор більше 40 наукових робіт.

Коло наукових інтересів – озеленення населених місць, екологія міста, ботаніка, екологія рослин, заповідна справа.

6

 

Сабліна Марія Олександрівна

старший викладач кафедри

В 2006 році закінчила факультет Технічного сервісу Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка  та отримала диплом магістра з відзнакою по спеціальності «Обладнання лісового комплексу».

Коло наукових інтересів- механічне оброблення деревини, верстати та інструменти.

7

 

Дяченко Владислав Юрійович

старший викладач кафедри

Закінчив аспірантуру при Харківській державній академії дизайну та мистецтв за спеціальністю « Промисловий дизайн». Учасник міжнародних та Всеукраїнських виставок та конкурсів з дизайну. 2004 рік-участь у Міжнародному конгресі молодих вчених « InterDesign- 2004” ( м. Познань, Польща). 2006 рік- участь у Міжнародному конкурсі « Світло».

З 2010 року- Член Гільдії ландшафтних дизайнерів України.

Коло наукових інтересів – промисловий дизайн, ландшафтний дизайн.

8

 

Заєць Валерія Миколаївна

асистент кафедри ДТСЛК

В 2013 році закінчила ННІ Технічного сервісу при ХНТУСГ ім П. Василенка у зі спеціальності «Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва» отримавши  дипломом з відзнакою.

У 2013 поступила до аспірантури за напрямком «Матеріалознавство»

Коло наукових інтересів: втомні руйнування, напружено-деформований стан, неруйнівний метод контролю, полімери, захисно-декоративні покриття, САПР в машинобудуванні, САПР в будівництві, проектування методом кінцевих елементів.

Обновлено (22.03.2019 12:09)

 
Просмотров: 796
Оголошення

 

веркуін5кргон6о65гн56р7у6оц456456орцуек 

Центр дистанційного навчання

Сторінка на Facebook

Сторінка в Google+

Red-signin Google base 44dp

Адрес
Харьков 61111
пр. Юбилейный ,65-Г
тел. (0572) 62-21-25, 
E-mail:  kafdtslk@gmail.com
             kafolk@bigmir.net
Пошук
Google+