Дисципліни

Дисципліни що викладаються на кафедрі

 

Склад кафедри

В 2003 році з ініціативи ректорату університету та особисто декана факультету технічного сервісу проф.. Науменко О.А. було ухвалене рішення про відкриття нової спеціальності машинобудівного напрямку - обладнання лісового комплексу.

Перший набір студентів за цією спеціальністю відбувся в 2003 році; а наприкінці 2003 р. була створена кафедра обладнання лісового комплексу. Значну допомогу в цьому надали колективи кафедри ремонту машин і кафедри механізації тваринницьких ферм під керівництвом, відповідно, професора Сідашенко А.І. та професора Бойко І.Г. Завідувачем кафедри був призначений доцент Овсянніиков С.І.; Першими викладачами кафедри були ст. науковий співробітник докт. біол. наук Бадалов П.П., канд. с.-г. наук Чаплигін Є.М., Курпік В.В.

В 2006 році відбувся перший випуск спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу», а в 2008 році розпочалось навчання студентів за спеціальністю «Технологія деревообробки».

В 2006 році кафедра ініціювала проведення Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Обладнання лісового комплексу». З часом тематика олімпіади розширилась, до її проведення долучились і майбутні деревообробники. Наказами Міністерства освіти і науки України ХНТУСГ багаторазово призначався базовим закладом з проведення ІІ етапу таких олімпіад.

Навчально-дослідницька лабораторія деревооброблювальних технологій кафедри оснащена сучасними деревообробними верстатами. На оглядовій площадці представлені зразки лісогосподарських машин. Також кафедра оснащена міні-технікою (мотоблоки з відповідним оснащенням) і бензомоторним інструментом.

В комп'ютерному класі здійснюється навчання роботі з системами автоматизованого проектування та технологічної підготовки виробництва.

Кафедра співпрацює з багатьма установами та підприємствами, серед яких – Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, ТОВ «Центр «Технології деревообробки», ВКІ «Лана».

Окрім екскурсій на виробничі підприємства, надзвичайно пізнавальними є й екскурсії на профільні виставки, зокрема – виставку LISDEREVMASH (м. Київ). В 2017 р. відбулась поїздка на Міжнародну галузеву виставку Ligna-2017 (м. Ганновер, Німеччина) та завод Wood-Mizer (м. Коло, Польща).

Вже традиційними стали й експедиції з дерев’яного домобудування Прикарпаття та Закарпаття, під час яких студенти мають змогу спостерігати спорудження будівель за різними технологіями, побувати на підприємствах з виготовлення елементів будівель, ознайомитись з самобутньою культурою краю та помилуватися чудовими краєвидами Карпат.

Численні закордонні зв’язки університету дають студентам змогу проходити стажування та практику в країнах Європи, США, Канаді, Австралії..

Наполеглива робота викладачів кафедри здобула належну оцінку. Доцент Чаплигін Є.М. і ст. викладач Сагайдачна Т.М. нагороджені Почесними знаками «Відмінник освіти» і Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, а доцент Шевченко С.А. - Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

В 2015 році кафедру очолив доцент Автухов А.К., а з грудня 2016 року завідувачем кафедри є канд. екон. наук, член-кореспондент Академії економічних наук України Суска А.А.

В 2016 - 2017 роках на кафедрі розпочалось навчання студентів за спеціальностями «Лісове господарство» та «Будівництво та цивільна інженерія».

З 2016 року конференції, які проводяться кафедрою, відбуваються із застосуванням Internet-технологій. Видаються тематичні Вісники ХНТУСГ ім. П.Василенка «Деревооброблювальні технології та системотехніка лісового комплексу».

Основні напрямки наукової роботи кафедри: лісова меліорація, економічні моделі розвитку підприємств лісового господарства та оцінка економічного потенціалу використання лісових ресурсів, озеленення урбанізованих територій, технологія лісопиляння, будівельні композиційні матеріали із використанням деревини, тертя та зношування в машинах, технічне діагностування машин.

 

Обновлено (22.03.2019 12:09)

 

15-річчя кафедри ДТСЛК

DSC 0800

Обновлено (15.01.2019 19:59)

 

Вітаємо колектив кафедри ДТСЛК

172s

Вітаємо колектив кафедри
деревооброблювальних технологій та
системотехніки лісового комплексу, який
зайняв ІІІ місце в рейтингу кафедр
ХНТУСГ в 2018/2019 навчальному році!

 

 

Обновлено (08.07.2019 13:49)

 
Еще статьи...
Оголошення

 

веркуін5кргон6о65гн56р7у6оц456456орцуек 

Центр дистанційного навчання

Сторінка на Facebook

Сторінка в Google+

Red-signin Google base 44dp

Адрес
Харьков 61111
пр. Юбилейный ,65-Г
тел. (0572) 62-21-25, 
E-mail:  kafdtslk@gmail.com
             kafolk@bigmir.net
Пошук
Google+